Event 2022-2023

Eventet ska omfatta minst 6 timmar. Helst ska det vara ”heldag”/”heldagar”  med anlitade koreografer. Sidan uppdateras kontinuerligt.

Arrrangör  Arrangemang Plats Datum  Tid Inbjudna Koreografer m.m. kostnad kr.
Lucky Feet Linedancers, Västerås Linedance- Event Culturen, Sintervägen 6, Västerås 14-
15/10
  Daniel Trepat  
Walkabout Linedancers Vrigstad 2022 Best Western Hotel, Vrigstad 14-
16/10
fr.18.00-
sön.13.00
Gary O’Reilly
Snottas@gmail.com eller ring: 0762 -19 69 14.
2400
600 tillägg vid enkelrum
Rock’n Row Linedancers Swedish Danceparty 2022 Bohusgården, Hotell&Konferens, Nordens väg 6, Udevalla 21-
23/10
fr. 15.00
sö.
Roy Hadisobroto, Fiona Murray, Shane McKeever, Niels Poulsen, DJ:s Big Dave och Gunilla Jonsson 3-bäddsrum 2975 dubbelrum 3663
Crazy Flutters, Märsta Line Dance Exclusive event Hotell Sigtunastiftelsen, Manfred Björkquists Allé 4, Sigtuna 29-
30/10
lö. 14.00-
sö. 15.00
A day and night with Ivonne Verhagen
Helpension på Hotell
Sigtunastiftelsen
delat dubbelrum 2530
enkelrum 2995

 

U&Me Dance U&MINI Dance Festival Umeå 4-
6/11
  Mer info kommer.
Kolla www.uandme.dance
 
Fire On Line 5+1 jubileum Nova Park Conference, Gredelbyvägen 138, Knivsta 5-
6 /11
lö.11.00-sö.-18.00 Niels Poulsen enkelrum
3395
dubbelrum
(del i) 2995
Adam Åstmar, Eva Olofsson, Petra Häggqvist Adventssparken 2022 Falköpings Folkets Park, Trinnöjesgatan    24, Falköping 26/11-
27/11
lö. 11.00-
sö. 16.00
Neville & Julie
söndag efterfest
mat: 125/person och dag
lördag 450
söndag 200
2023            
Cortina Line Vinterevent Cortina Line Gekås Ullared, Danska vägen 13, Ullared

7-
8/1

lö 8.00-sö.11.00 Instruktör och DJ: Charles Åkerblom Roskvist (Challe)  
Adam Åstmar Swedish Charitydance 2023 Jönköping 10-
12/2
fr. 17.00-
sö. 13.00
mer info kommer  
Best Of The West Linedance Best Of The West Linedance Weekend Stenungsbaden Yacht Club, Stenungsund 3/
5/3
  Gary O’Reilly
DJ:s Charles ”Challe” Åkerblom Roskvist och Thomas ”Mr Fancy Feet” Malmgren

enkelrum 4020  dubbel- 3570
trippel- 3345

Ann-Louise Björke Country Afton Säterdalens Folkpark, Säter 4/3 11.00-
17.00
2 WS
Anmälan senast 6/2 2023
300
Dansa I Rad, Loveline Sunligt Party 2023 Kulturcentrum, Restaurang Bolaget, Köpmangatan 7, Sandviken 10-
12/3
fr.18.00-
sö.14.00
Maddison Glover, Jannie Tofte Andersen.
Alla nivåer. 2 dansgolv
mer info kommer
Black River Linedance Club

SommarKickOff

Hussaren Folkets Hus
Kumla, Skolvägen 12,
Kumla
5-
6/5
fr. 18.00-
lö. 21.00
Dee Musk
Anmälan blackriverld@gmail.com
mer info kommer
Sundsvalls Linedance Klubb Mid Sweden Spring Event Spegelsalen, Sundsvalls Stadshus, Kyrkog. 19, Sundsvall 12-
14/5
  Fred Whitehouse mer info kommer
Astu Stompers Linedance på Gangvide Farm Gangvide Farm., När Gangvide 503, Stånga, Gotland 9-
11/6
  Adam Åstmar Mer info kommer
Elisabet Herngren och Sólveig Ingólvsdóttir Lika värde – heldag LinedanceGröna Lund Gröna Lund, Lerdala’s festplats, Lerdala 3, Lerdala 17/6 12.00-
22.00
DJ Charles Åkerblom Roskvist mer info kommer
Thunderboots Sundsvall 20-årsjubileum   6-
8/10
fr. 18.00-
sö. 14.00
Roy Verdonk, Mark Furnell och Chris Godden mer info kommer

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras.

*